info@indigomimarlik.com
+90 (232) 330 38 58

Projeler

İndigo Mimarlık; iç tasarım hizmetleri gibi pek çok alanda hizmet vermektedir. Uzman kadrosuyla evinizi baştan aşağı yeniliyor ve modern hayata ayak uydurmanız artık daha kolay. 

Mekânın içinde, kullanıcılara işlevsel, yapısal ve estetik ölçütlere göre en uygun tasarımı sunmak için çözümler üretmekten kaçınmayıpta zevkle yaptığımız iş sonucunda çıkan tasarımlarımızdır.

  1. Mekân tasarımının ilk aşamalarından, etütlerden, uygulamaların bitimine kadarki süreci gerçekleştiren ekip içinde yer alır. Mekâna özgü mobilyaların (donanımların) elde edilen veriler doğrultusunda boyut ve kullanım verilerini saptar, özgün biçimleri gerçekleştirir.

  2. İç mekânın yeniden düzenlenmesine, yeni bina yapımından daha sık gereksinim duyulduğu bir gerçektir. Yapımı tamamlanmış veya eski işlev dışında yeni bir işlev kazandırılacak yapıların iç mekânlarında öngörülen yeni işlevi, insanin yasam ve davranış biçimlerine göre çözümler ve düzenler.

  3. Kültür kalıtı ya da tarihi eser olarak belirlenmiş eski yapıların iç mekânları ve bu mekânlarda yer alan öğelerin (mobilya, yapı elemanları vb.) saptanması ve restorasyonunu yapar. Geleneksel sanat ve kültürümüzün benimsetilmesi ve tanıtılmasına böylece aracı olmak iç mimarın çalışma alanı içindedir.

Mimari Sözler

Resmettiğimiz her şeyi doğadan seçmeliyiz ve doğadan en güzel şeyleri almalıyız.

Leonardo da Vinci

lenardo